You are currently viewing Jak przygotować działkę pod budowę domu?

Jak przygotować działkę pod budowę domu?

Budowa domu to proces wieloetapowy. Ważnym jego elementem jest odpowiednie przygotowanie gruntu pod budowę. W poniższym artykule przedstawiamy, jak wygląda taki proces.

Przygotowanie działki pod budowę domu w 7 krokach

Cały proces przygotowania terenu pod budowę domu wymaga kilku czynności, które warto przeprowadzić odpowiednio wcześnie — przed rozpoczęciem prac związanych z przygotowaniem fundamentów. 

Badanie gruntu

Z reguły taka analiza nie jest koniecznym krokiem, ale niekiedy warto przeprowadzić profesjonalną ekspertyzę dotyczącą zbadania gruntu, na którym ma stanąć wkrótce dom. Może się okazać, że urząd zajmujący się wydawaniem pozwoleń na budowę, będzie wymagał dokumentów potwierdzających przeprowadzenie badania gruntu.

Przygotowanie dojazdu

W pierwszej kolejności warto zadbać o przygotowanie warunków do przejazdu samochodów — w końcu na budowie będzie musiała pojawić się gruszka, która powinna mieć łatwy dostęp do terenu budowy.

Ogrodzenie działki

Wiele osób rezygnuje z tego kroku, mimo że obowiązek ogrodzenia działki budowlanej wynika z przepisów. Jeśli zdecydujemy się na ogrodzenie swojej działki w ramach przygotowań pod budowę domu, można do tego wykorzystać aluminiową siatkę. Taką, która jest dostępna w popularnych marketach budowlanych. Ze względów bezpieczeństwa ten krok jest również mile widziany.

Przygotowanie ziemi

Można teraz śmiało zająć właściwym przygotowaniem ziemi pod budowę — prace takie będą obejmować wyrównanie działki oraz usunięcie trawy i chwastów. Wszystko zrobi dla Ciebie profesjonalna firma zajmująca się niwelacją terenu i oferująca usługi koparką.

Postawienie blaszaka

Nie jest to żadnym obowiązkowym punktem przygotowywania działki pod budowę, niemniej jednak blaszak jest bardzo pożądanym elementem placu budowy domu. W nim można przechowywać narzędzia i wszelkie inne materiały potrzebne ekipie budowlanej. Takie pomieszczenie doskonale sprawdzi się jako schronienie przed deszczem w trakcie budowy. 

Powyższe wskazówki są oczywiście przedstawione w dużym uproszczeniu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz zlecić przygotowanie działki pod budowę profesjonalistom, napisz do nas — zajmiemy się tym za Ciebie.

Dodaj komentarz