You are currently viewing Ile kosztuje wynajem koparki? Od czego zależy cena?

Ile kosztuje wynajem koparki? Od czego zależy cena?

Są pewne zadania na placach budowy, przy których bez koparki się nie obędzie. Podczas poszukiwań często pojawia się pytanie o koszt takiej usługi. Ten zależy od wielu czynników. Zawsze dokładnie przedstawiamy klientom wszystkie zmienne kształtujące odpowiedź na pytanie, ile kosztuje wynajem koparki. W poniższym wpisie przybliżamy te czynniki. 

Różne części Polski, różne ceny

O tym, że w różnych częściach Polski panują różne ceny usług i produktów, wie każdy. Dokładnie tak samo jest z maszynami budowlanymi. Inną cenę za koparkę zapłacimy w Warszawie, a inną w Krośnie na Podkarpaciu. Z tego względu trzeba mieć na uwadze miejsce, w które będziemy zamawiać koparkę. 

Jako firma działająca w województwie śląskim możemy powiedzieć, z jakimi kosztami tutaj należy się liczyć. Z reguły kwoty te wynoszą od 150 zł do 200 zł za godzinę pracy koparki z kierowcą. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat kosztu koparki w Będzinie i okolicy? Sprawdź stronę: https://reminstal.eu/ 

Oczywiście regionalizacja cen to tylko bardzo ogólne kryterium kształtujące cennik usług koparką. Aby lepiej wyliczyć potrzebne środki do realizacji usług koparką, trzeba zwrócić uwagę na cechy samej koparki, charakterystykę terenu, na którym prace mają być realizowane i zakres działań. O tym wspominamy w poniższej części artykułu.

Rodzaj koparki ma wpływ na cenę usługi

Jeśli robiłeś już jakieś rozeznanie na temat cennika usług koparki, na pewno zauważyłeś, że kwoty różnią się w zależności od typu pojazdu. No i tutaj właśnie wyróżniamy kilka rodzajów koparek. Musisz je znać, aby lepiej dopasować koparkę do Twoich konkretnych potrzeb.

Koparki gąsienicowe

W ich przypadku koszt usługi jest na pewno wyższy niż przy koparkach typu kołowego, o których będzie mowa w następnym punkcie. Zaletą tego typu koparek jest łatwość pracy w terenie grząskim, a nawet wręcz bagiennym. Mimo że cena koparki gąsienicowej jest nieco niższa, może się w wielu przypadkach okazać, że wynajęcie jej jest koniecznością. 

Koszt koparki będzie często oscylował w okolicach 200-250 zł za godzinę. 

Koparki kołowe

Tego typu koparka jest samodzielna, jeżeli chodzi o poruszanie się po drogach. Dzięki temu nie jest wymagane angażowanie dodatkowego pojazdu, który ją przetransportuje na miejsce realizacji zlecenia. Z tego właśnie względu ich koszt jest nieco niższy niż w przypadku koparek gąsienicowych.

Jeśli chcesz zamówić taki pojazd, pamiętaj, że on raczej jest przeznaczony do twardych nawierzchni. Nie sprawdzi się na placach, których podłoże charakteryzuje się grząskością. 

Cennik usługi minikoparką

Najtańszy koszt będzie dotyczyć usług realizowanych przy użyciu minikoparki. Kwota ta może wynieść nawet ok. 100 zł za godzinę. Korzysta różnica w cenie jest oczywiście zrozumiała — pojazd ten łatwo przetransportować w dowolne miejsce i spala on znacznie mniejszą ilość paliwa. 

Dostępność miejsca realizacji usługi

Zdarza się, że inwestycje są realizowane na terenach trudno dostępnych. Często wymagany jest profesjonalny sprzęt, który przygotuje grunt pd realizację usługi koparką. To wszystko ma wpływ na końcowy cennik usługi koparką. 

Pamiętaj, że zawsze możesz spróbować samodzielnie przygotować przestrzeń, na której będą prowadzone prace. Dzięki temu uda Ci się obniżyć całościowy koszt inwestycji. 

Ile kosztuje wynajem koparki?

Podsumowując, cena usług koparką zależy od wielu czynników. Szukając firmy, warto każdorazowo szczegółowo przedstawiać wszystkie niezbędne dane pozwalające przeprowadzić kalkulację kosztów. 

Jeśli szukasz firmy oferującej wynajem koparki w województwie śląskim, skontaktuj się z nami — Reminstal to firma wykonująca usługi koparką w Będzinie: https://reminstal.eu/